Bohužel, není to jednoduché. Nelze očekávat, že snězení celé tabulky čokolády každý den při sezení u televize se neodrazí na naší váze. I tak jsou ale způsoby, jak si můžeme dát něco na zub a přitom zůstat ve formě.
Všeho s mírou
Dortík jednou týdně neuškodí, problém nastane, když se na našem talíři ocitne jednou denně. Nemá smysl odpírat si chutné věci úplně. To naopak může vést k tomu, že po několikadenním odpírání si chutných věcí vybílíme celou ledničku, což je to nejhorší, co se může stát.
Pohyb
Každý už zajisté slyšel, že pro vyvážený životní styl musíme vyvážit množství kalorií přijatých a vydaných. Pokud během odpoledne sníme plno sladkostí, z čehož pak máme špatný pocit, není třeba zoufat. Obujte tenisky a běžte si na dvě hodiny zaběhat. Kromě vyběhání energie to bude mít i jiné benefity, jako je zlepšení fyzické kondice a díky uvolněným endorfinům i lepší pocit. Návštěva posilovny párkrát do týdne také udělá divy, protože svalová hmota jako taková nějaké ty kalorie také využije.
Sladké jen dopoledne… a méně
Ve spánku se kalorie příliš nespalují, ovšem, když si dáte sladkou snídani před cestou do práce, kde se také celý den nezastavíte, kalorie se tím pádem spálí rychleji. Největším hříchem je mlsání těsně před spaním. Rychlé cukry se navíc do krve dostávají rychle a jsou pro tělo signálem, že má tvořit zásoby, což se projeví růstem tukových buněk. Odpoledne tedy raději zvolte spíše slanou svačinku.
Zdravější alternativy
Ne všechny chutné věci musí být nutně nezdravé, vždy se dají najít i zdravější alternativy. Máte chuť na sladké? Místo bonboniéry raději sáhněte po ovoci. Nebo spíše na slané? Místo sáčku s brambůrky si raději udělejte zeleninový salát, dochucený olivovým olejem a špetkou soli. Místo vepřového řízku připraveném na spoustě přepáleného oleje si raději udělejte kuřecí maso na malém množství oleje olivového.