Jistě i vaše dítě si rádo hraje v dětském stanu či domečku. A není na tom nic špatného. Jeho mnohostranné využití podněcuje dětskou fantazii k vymýšlení stále nových scénářů, velikost a většina her, které se zde hrají, je zase nutí se hýbat. A nejspíš se shodneme, že obojí je pro naše potomky velmi přínosné.
Je tedy logické, že budeme svým ratolestem chtít pořídit hrací stan pro děti i domů. A s tím obvykle nebývá problém, v hračkářstvích i v nejrůznějších supermarketech bývá na výběr z nepřeberného množství druhů i velikostí.
Koupě je však tou nejjednodušší částí. Tou horší je pak uvažování, kam jej umístíme. Pokud máme rodinný domek, pak se řešení nabízí samo. Je možné jej dát na zahradu. Avšak ani zde to není bez rizika. Musíme vzít v úvahu jeho ukotvení tak, aby nám jej silný vítr, který občas doprovází letní bouřky, neodnesl. A tyto stany a domečky takové kotvení ve většině případů nemají.
Lze jej také umístit domů, avšak i zde narazíme na problém. Tím je tentokrát nedostatek prostoru. Je fakt, že některé modely bývají skutečně objemné, a ani když jej vidíme vystavený v obchodě, si nedokážeme představit, jak bude vypadat u nás doma.
Jde totiž nejen o to, aby se někam vešel. Důležitý je i fakt, aby okolo něj bylo dost místa na dětské hry. A věřte, že ty budou zahrnovat mnoho pobíhání. Je tedy záhodno, aby v nejbližším okolí nestál nějaký ostrý roh či hrana nábytku.
Pak je také nutné přemýšlet nad estetickou stránkou celé věci. Věřte totiž, že jej nebudete chtít po každé hře skládat. Skutečně jste tedy ochotni smířit se s tím, že vám například uprostřed obýváku bude stát dětský domeček?
Toto vše je potřeba zvážit, než jej vyrazíte koupit. Je to dobré proto, abyste pak nebyli zklamaní jak vy, tak vaše dítě. Protože věřte, že to by byla velká škoda, neboť tomu lze velmi snadno předejít. Stačí si jen předem celou věc řádně promyslet. A to za to stojí, ne?